Start Msza Święta
Msza Święta PDF Drukuj Email
wtorek, 07 czerwca 2011 10:41

Jakie są rodzaje intencji mszalnych?

W naszym kościele można zamówić następujące rodzaje intencji:

* jednorazowa - kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy Św.
* zbiorowa - jeden kapłan odprawia jedną Mszę Św., składając ją w kilku intencjach;
* gregoriańska - intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni

Po co zamawiać Mszę Świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Każde z nich ustępuje jednak co do wartości Mszy Świętej. W Eucharystii bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa - Jezus umiera za nas, spłacając dług naszych grzechów, i przywraca nam nowe życie. Jest to więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.
Ofiarowanie Mszy Świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Ofiara Chrystusa dotyka każdego człowieka. Intencją mszalną można więc objąć żywych - naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych - aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych - za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny.

Jak zamówić intencję mszalną?

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Jakie są dostępne terminy odprawiania Mszy Św.?

Dostępność terminów zależy od pory roku. Najtrudniej o wolne terminy w Wielkim Poście i w dniach popularnych imienin. Często można zamówić Mszę Św. jeszcze w tym samym tygodniu. Można też zamawiać Msze z większym wyprzedzeniem.

Ile to "kosztuje"?

Przy zamawianiu intencji składana jest ofiara pieniężna. Ofiara pieniężna nie jest opłatą za Mszę - kapłan odprawia Mszę Św. niezależnie od tej ofiary. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję - zgodnie z tradycją powinna być to taka suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana przez jeden dzień.

Poprawiony: niedziela, 28 sierpnia 2016 15:18

Copyright © 2020 Parafia Św. Antoniego z Padwy w Prostkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Licznik odsłon

Goście