Start Odnowa w Duchu Świętym
Odnowa w Duchu Świętym
Odnowa w Duchu Świętym PDF Drukuj Email
niedziela, 22 maja 2011 21:49

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym powstała w 2005 r. Wspólnota zawiązała się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, powierzając Matce Najświętszej całą wspólnotę - 8 grudnia 2005 r. Założycielem i opiekunem grupy był ówczesny wikariusz naszej parafii ks. Dariusz Łoboda (2005-2007). Następni opiekunowie to:
ks. Łukasz Kaczmarski (2007-2009), ks. Krzysztof Karłowicz 2009-2010).ks. Marek Barszczewsk( 2010-2014),  Obecnie opiekunem wspólnoty jest ks. Krzysztof Karski

Liderem grupy po założeniu została Kasia Kozikowska i swoją posługę sprawowała do 2010r. Obecnie liderem jest Ela Pieńczykowska
Na początku 2006 r. grupa liczyła ok. 10- ciu osób, a pod koniec roku ok. 30-tu.
Spotkania modlitewne odbywają się w poniedziałki o godz. 17.45 w sali katechetycznej na plebanii.

Spotkania modlitewne to forma liturgii, która jest wspólnym dziełem wszystkich uczestników spotkania. Daje możliwość każdemu z obecnych aktywnie włączyć się w modlitwę przez wypowiedzenie swojej własnej modlitwy, podzieleniem się swoim odbiorem słowa Bożego, jak również daniem świadectwa o konkretnym działaniu Boga w życiu. Głównym punktem jest słuchanie i rozważanie słowa Bożego. Stale w spotkaniach modlitewnych uczestniczy ok. 15 osób.
Charyzmatem grupy jest czynny udział w służbie Kościoła, a także modlitwy w intencji parafii i kapłanów.

Każdy członek wspólnoty brał udział w rekolekcjach REO ( Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy). Grupa wyjeżdża na rekolekcje charyzmatyczne i formacyjne ( Uzdrowienie Wspomnień, Eucharystyczne, Akceptacja Siebie, Spotkania Charyzmatyczne w Ostrołęce, Forum Charyzmatyczne w Łodzi, rekolekcje prowadzone przez charyzmatyków z całego świata, a także formacja modlitwy wstawienniczej).
Wspólnota jest otwarta na nowych członków grupy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnowić i powierzyć swoje życie Panu Bogu.

Poprawiony: środa, 02 marca 2016 08:22

Copyright © 2020 Parafia Św. Antoniego z Padwy w Prostkach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Licznik odsłon

Goście